Fuzzy homotopi
Fuzzy homotopy
  1. Tez No: 318044
  2. Yazar: SEMA ATAY
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MEHMET ÇİTİL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 51
Özet
Bu çalışmanın amacı fuzzy homotopi konusunu tanıtmaktır. Bu çalışma beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde teze kısa bir giriş yapıldı. İkinci bölümde önceki çalışmalardan bahsedildi. Üçüncü bölümde, diğer bölümlerde kullanılacak olan fuzzy topolojik kavramlar ve fuzzy cebirsel kavramlardan ifade edildi. Dördüncü bölümde ise fuzzy eğri ve fuzzy irtibatlılık verildi. Bu konular üzerinde durularak, bunlarla ilgili bazı teoremler ifade ve ispat edildi. Beşinci bölümde ise fuzzy homotopi konusu tanım, teorem ve ispatları ile verildi.
Özet (Çeviri)
Aim of the thesis was to introduce fuzzy homotopy topic. This study consisted of five chapters. The first chapter was a short access to thesis. In the second chapter, previous studies were mentioned. In the third chapter, notions and theorems will be used in other chapters like fuzzy topological notions and fuzzy algebraic notions were presented. In the fourth chapter, fuzzy path and fuzzy connectedness were given. Investigating these subjects, some notions and theorems were given. In the fifth chapter, by giving fuzzy homotopy, theorems about topic with their proof were given.