Hisse bazlı ödemelere ilişkin TFRS-2 standardı
Türkish Financial Reporting Standarts-2
  1. Tez No: 319723
  2. Yazar: AHİZER ŞAHİN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MASUM TÜRKER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Muhasebe Denetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 104
Özet
Bu çalışmada, Türkiye finansal raporlama standartları ve TFRS-2 yorum 19 üzerinde durularak hisse bazlı ödemeler standardının işletmelere olan etkileri ve yorum 19 ile bu standarda açıklama getirilmiştir. bu standart şirketlerin gerçekleştirdiği hisse bazlı ödeme işlemlerinin etkilerine ve şirket çalışanları tarafından bu ödemelerin performanslarına, etkilerine değinilmiştir. standardın kapsamı ve şirketlerde nasıl uygulandığı anlatılmış, çalışanların performansları üzerinde olumlu etkisi olacağı konusunda önerilerde bulunulmaya çalışılmıştır. hisse bazlı ödemenin koşullarından ve ödeme seçeneklerinden bahsedilmiştir.
Özet (Çeviri)
What is explaimed in this work is Share-Based Payment of the effect to componies and Comment 19 with this standart by emphasising Turkish Financial Reporting Standarts and TFRS-2 Comment 19 The effects on the performance of the workers (employers) of Share-Based payment transactions that is done by companies are mentioned. Scope of standard and how it is practised is explained, suggestions are tried to make about it is going to have positive effects on workers performances. the conditions of share-based payment and options of payment are mentioned.