The role of graph theory in logistics
Graf teorinin lojistikteki rolü
- Tez No: 329407
 - Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. GÖKŞEN BACAK TURAN
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Matematik, Mathematics
 - Yıl: 2011
 - Dil: İngilizce
 - Üniversite: Yaşar Üniversitesi
 - Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 79
Özet
Bu tez altı bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, tez konusu tanıtılmıştır. İkinci bölümde, bu tezde yer alan graf teorinin temel kavramları verilmektedir. Üçüncü bölümde, ağ kavramı tanımlanmış ve bazı ağ akış problemlerine değinilmiştir. Dördüncü bölümde, lojistik ve taşımacılık hakkında bazı bilgiler verilmektedir. Lojistiğin tanımı ve tarihçesi belirtimiş ve taşımacılığın lojistik üzerindeki rolu açıklanmıştır. Beşinci bölümde, graf teorinin bazı uygulamaları lojistik problemler üzerinde uygulanmıştır. Son olarak, sonuç bölümü verilmektedir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of six chapters. In the first chapter, an introductory approach is given. In the second chapter, the basic notions of graph theory contained in this thesis are introduced. In chapter three, the concept of network is defined and some network flow problems are mentioned. In the fourth chapter some information about logistics and transportation are given. The definition and history of logistics are mentioned and the role of transportation in logistics is explained. In chapter five some applications of graph theory are applied to logistics problems. Finally, the conclusion is given.