Fotoğrafçı: Kısa film
The photographer
- Tez No: 332794
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CENGİS ASİLTÜRK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
- Yıl: 2013
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Beykent Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 25
Özet
50?li yaşlarında olan Ali, Güzel Sanatlar Fakültesi?nde akademisyen ve saygın bir fotoğrafçıdır. Facebook ortamında sevdiği insanlarla ileri derecede sohbet halindedir. Ali?nin facebookta tanıştığı Olga ( 27), Antalya?da yaşamaktadır. Olga, Yüksek Lisans öğrencisidir. Çok güzel bir kızdır. Ali ile internette, facebook ortamında tanışmışlar ve sohbetlerini ilerletmişlerdir. Olga ilerleyen günlerde İstanbul?a gelir. İlk gün Beyoğlu sokaklarında gezerler. Olga kendini Ali?nin yanında rahat hissetmektedir. O?na, kendi stüdyosunu, fotoğraflarını görmek istediğini söyler. Birlikte stüdyoya giderler. Olga, Ali?den kendisinin de fotoğrafını çekmesini ister. Ali kamerasını alıp gelir, fotoğraflarını çekmeye başlar. Ali Olga?ya, Olga Ali?ye aşık olmuştur... Olga?nın yüreği yanmaktadır. Vedalaşırlar. Ali arkasını dönüp gider, Olga ise arkasından sessizce ?Hoşçakal...!? der.
Özet (Çeviri)
In his 50s, Ali, a respected academician and at the Faculty of fine arts photographer. He loved the people as facebook, chat. Ali's facebook she met Olga (27), she lives in Antalya. Olga, Graduate student. A very nice girl. The acquaintance and the internet, facebook chat conversations with Ali. Olga comes to İstanbul in the following days. The first day on the streets of Beyoğlu. Olga feels comfortable next to Ali, himself. He wants to see pictures of your own studio, tells him. Go into the studio together. He was also the author of a photograph of Olga, Ali to pick from. Ali took the camera, to take pics. Ali has been in love with Olga, Olga to also. Olga's heart goes on. Alights. Ali turned back goes, Olga is followed by silently“Goodbye ...!”she says.