Fotoğrafçı (Kısa film)
Photographer (Short fi̇lm)
  1. Tez No: 410210
  2. Yazar: ZEYNEP CEREN ALP
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CENGİS T. ASİLTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Radyo-Televizyon, Sahne ve Görüntü Sanatları, Fine Arts, Radio and Television, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 80
Özet
Fotoğrafçı adlı bu kısa filmde; İstanbul'da birbirlerini yıllar sonra bulan fotoğraf sanatçısı Ali ve kızı Nil'in hikâyesi konu edilmiştir. Mersin'de annesi ile birlikte yaşamakta olan Nil, kendisini terk eden babası Ali'yi arar ve internette bulur. Babasını görmesi ve iletişim kurması ilk kez gerçekleşir. Nil, Ali'ye kendini yüksek lisans öğrencisi olarak tanıtır ve onu görmek için İstanbul'a gelir. Ali, kendisinin kızı olduğunu bilmeden flört eder, Nil ise babasının dünyasına girmeye çalışır. Ali'nin evine gittiğinde, annesinin fotoğraflarını duvarda görür. Sonrasında bir kardeşi olduğunu öğrenince duygu değişimi yaşar. Nil orada geçirdiği günlerin sonunda, Ali'nin Ayşe'ye olan sevgisine tanık olur ve artık oradan gitmek ister. Nil ve Ali'nin vedalaşma sırasında, Ali'ye bir telefon gelir. Ali, Ayşe'nin yanına gitmesi gerektiğini söyler. Nil ile konuşamadan koşarak gider ve Nil gerçeği 'Baba' diyerek fısıldar. Ali bunu duymadan oradan uzaklaşır. Nil duygusal bir boşluğa düşer, amacına ulaşamaz ve babasının gidişi ile bir boşlukta kalır. Anahtar Kelimeler : Aile, Fotoğraf, Kavuşma
Özet (Çeviri)
The short film of the Photographer; This story tells the story of Ali and Ali's daughter who found each other after many years. Nil, who has been living her mother in mersin she called his father Ali who abandoned her and found on the internet. She communicated and saw her father for the first time. She introduces herself as a graduate student to ali and she comes to İstanbul to see him. When ali flirting with her, she tries to come into his life. When she arrived in Ali's house she surprised when she saw the picture of her mother on the Wall. When she found out that she has a sibling she started having emotional moments. At the end of the day spends, when she realizes he has a feelings about ayse she understands that she needs to get out of there. The phone starts to ring during ali and Ayşe's farewell Ali realizes he must go to Ayşe. He goes away without talking to her and nil whispers the truth in herself. Ali got away from there before he begin to hear the facts then she started having an emotional moments. She didn't reach her goal and she started to get emotional with his father gone. Key Words : Family , Photography, Convergence