Kurumsal iletişim çalışmalarının sürdürülebilirliği açısından kurumsal sosyal sorumluluk uygulamaları
Corporate social responsibility corporate communications for the sustainability of work applications
  1. Tez No: 333261
  2. Yazar: ZUHAL GÜLHAN URAL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. RENGİN KÜÇÜKERDOĞAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İletişim Bilimleri, İşletme, Communication Sciences, Business Administration
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Kültür Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İletişim Sanatları Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 170
Özet
Günümüz koşullarında, tüm sektörlerde yer alan kurumlar açısından önemli olan unsurun, kurumun tüketiciler/hedef kitle ve diğer paydaşlar zihnindeki izdüşümü olduğu, şüphe götürmez bir gerçektir. Bu bağlamda tüm kurumlarca başarı gösterilmesi gereken en önemli çalışma alanlarından biri, kurumsal iletişim çalışmaları olmalıdır. Çalışmada, kurumlar için olmazsa olmaz bir çalışma alanı haline gelmiş ve her geçen gün önem kazanan kurumsal iletişim kavramı, tüm yönleriyle kapsamlı olarak ele alınmış ve kurumsal iletişimin hedefleri, türleri, yöntemleri ve uygulama alanları üzerinde durulmuştur. Araştırmada
Özet (Çeviri)
In today's climate, the brand equity of any corporate entity across all industries is an indubitable factor in terms of consumers / target stakeholders. In this context, corporate communication should be one of the most important focus areas for success of all organizations, In this study, corporate communication, which has become essential for organizations and is gaining further importance, is discussed in detail, and corporate communications objectives, types, methodologies and applications are discussed. In the study the concept of