Yalınkat ve meromorfik yalınkat fonksiyonların katsayılarına ait tahmin ve hesaplar
  1. Tez No: 33451
  2. Yazar: H. ÖZLEM İNCE
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. SEZAİ OĞRAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Dicle Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 57
Özet
ÖZET Bu çalışmada, yalınkat ve meromorfik yalınkat fonksiyon sınıfları ile bu sınıflara ait katsayıları inceledik. Birinci ve ikinci bölümde, yalınkat fonksiyonların S sınıfını ve bu sınıfın bazı alt sınıflarını vererek, bu sınıflara ait temel teorem ve eşitsizliklerin bir kısmı referans verilerek yanıtlandı. Üçüncü bölümde, g(z), orijinde basit kutuplu normalize edilmiş meromorfik yıldızıl fonksiyonların Z* sınıfında olmak üzere f(z) = - pz g(z) t(z-p) (1-PZ)]-1, 0
Özet (Çeviri)
V SUMMARY In this study, we research the class of Univalent and Meromorphic Univalent Functions and theirs coefficients. In the chapter 1 and chapter 2, we give the class S of univalent functions and of its some subclasses. A number of basic theorems and questions are answered by giving references. In the chapter 3, we investigate the class of functions, which have the representation f(z) = - pz g(z) [(z-p) (1-pz)]-i, 0