Belirsiz para sasakian manifoldlarında bazı eğrilik şartları
Some curvature conditions on indefinite para sasakian manifolds
  1. Tez No: 337855
  2. Yazar: AHMET SAZAK
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. AHMET YILDIZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Dumlupınar Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 47
Özet
Bu tezin amacı belirsiz para Sasakian manifoldlarında bazı eğrilik şartlarını incelemektir.Bu tez üç bölümden oluşmaktadır.Birinci bölüm, diğer bölümlerde kullanılacak temel kavramlar ve bazı sonuçları içermektedir.İkinci bölümde belirsiz hemen hemen parakontak metrik manifoldlar, normal hemen hemen parakontak metrik manifoldlar, belirsiz s-parakontak metrik manifoldlar ve belirsiz para Sasakian manifoldlar başlıkları ile ilgili bazı tanımlar, teoremler, örnekler ve sonuçlar verilmiştir.Üçüncü bölümde belirsiz para Sasakian manifoldlarında bazı eğrilik şartları incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
The aim of this thesis is to study some curvature conditions on indefinite para Sasakian manifolds.The thesis has three chapters.The first chapter contains some fundamental definitions and results which will be used in the other chapters.The second chapter contains definitions, theorems, examples and results concerned with indefinite almost paracontact manifolds, normal almost paracontact manifolds, indefinite s-paracontact manifolds and indefinite para Sasakian manifolds.In the third chapter we study some curvature conditions on indefinite para Sasakian manifolds.