Serimlerde en kısa yol analizleri ve atama ve aktarma modelleri ilişkisine en kısa yol analizi yaklaşımı
The Shortest path analysis and an analysis approach to relationsship between assignment and transshipment problems
  1. Tez No: 3383
  2. Yazar: ÖMER FARUK BAYKOÇ
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. YALÇIN EROL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 1988
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
SERÎMLERDE EN KISA YOL ANALÎZLERl VE ATAMA VE AKTARMA MODELLERİ ÎLÎŞKÎSÎNE EN KISA YOL ANALÎZÎ YAKLAŞIMI (Yüksek Lisans Tezi) ö. Faruk BAYKOÇ GAZÎ ÜNÎVERSÎTESÎ FEN BÎLÎMLERÎ EHSTÎTÜSÜ Ocak 1988 ÖZET Bu tezde, son yıllarda Yöneylem Araştırması'nın en önemli konularından birisi haline gelen serim teorisi ve onun özel bir konusu olan En kışa yol analizleri ince lenmiştir. Serim teorisine genel bir giriş yapıldıktan sonra En kısa yol analizlerine ilişkin çeşitli algoritmalar veril miş ve ulaştırma modelinin özel halleri olan Atama ve Ak tarma modelleri arasındaki ilişkiye En kısa yol analizi yaklaşımı uygulanmıştır. Bu tez ile, söz konusu analizlerin hem çoğu problemle re çözüm getirebilecek kadar faydalı, hem de Yöneylem Araş tırması'nın değişik çözüm yöntemleriyle ilişkilendirilebi- lecek kadar esnek bir metod olduğu sonucuna varılabilir. 1 *. m. Yükseköğretim Kurula Dokümantasyon Merkezi
Özet (Çeviri)
THE SHORTEST PATH ANALYSIS AND AN ANALYSIS APPROACH TO RELATIONSHIP BETWEEN ASSIGNMENT AND TRANSSHIPMENT PROBLEMS (M.Sc. Thesis) ö. Faruk BAYKOÇ GAZI UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY January 1988 ABSTRACT In this thesis, the analysis of the Network Theory having become one of the most important subject of Operations Research recently and the analysis of the shortest path which is one of the special subject of the same have been studied o After an introduction to the Network Theory having been made, the various algorithms concerning the shortest path analysis have been given and the approach to the shortest path analysis have been applied to the relationship between the models of Assignment and Transshipment that are the special cases of Transportation Model. IIBy this thesis, it is possible to get the result that the roost of the said analysis are both useful that to enable as far as to bring solution to problems or is a method which is elastic as far as to be able to concern by different solution methods of the Operations Research. Ill