Multiplex analysis of animal and plant species origin in feedstuffs and foodstuffs by modern pcr techniques: Qualitative pcr and real time pcr
Modern pzr teknikleri kullanılarak hayvan yemi ve yiyeceklere katılan bitki ve hayvan orijinlerinin çoklu analizi: Nitel pzr ve gerçek zamanlı pzr
  1. Tez No: 342789
  2. Yazar: MUHAMMAD SAFDAR
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. MUSTAFA FATİH ABASIYANIK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Genetik, Genetics
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Fatih Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Genetik ve Biyomühendislik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 99
Özet
Yakın zamanda, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Birliği, bulaşıcı süngerimsi ensefalopatinin (TSEs) bulaşmasının önlenmesi , kontrolü ve eradikasyonu için çok sıkı kurallar uygulamaya koymuştur. Buna ek olarak, besin maddeleri ve hayvan yemlerinin, özelikle soslar, evcil hayvan yemleri ve besi hayvanı (geviş getiren hayvan) yemleri, içeriği hakkındaki bilgi ihtiyacı sağlık problemleri sebebi ile artmıştır ve türlerin kökeninin teşhisi gerekli hale gelmiştir.
Özet (Çeviri)
Recently, European Parliament and the Council of the European Union have implemented very strict rules for the prevention, control and eradication of transmissible spongiform encephalopathies (TSEs). Furthermore, the need of information about the composition of feedstuffs and foodstuffs, in particular of sausages, pet food and ruminant feed has been increased due to health problems, so identifying the species origin is necessary.