Çeşitli tahıl-soya küsbesine dayalı rasyonlara farklı enzim ve maya kültürleri ilavesinin japon bıldırcınlarında performans,enerji ve fosforun kullanımına etkileri
  1. Tez No: 34357
  2. Yazar: YUSUF KONCA
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. YILMAZ BAHTİYARCA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ziraat, Agriculture
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Zootekni Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 110
Özet
ABSTRAKT Yüksek Lisans Tezi ÇEŞİTLİ TAHIL-SOYA KÜSBESİNE DAYALI RASYONLARA FARKLI ENZİM VE MAYA KÜLTÜRLERİ İLAVESİNİN JAPON BILDIRCINLARINDA PERFORMANS, ENERJİ VE FOSFORUN KULLANIMINA ETKİLERİ Yusuf KONCA Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Zootekni Anabilim Dalı Danışman: Yrd.Doç.Dr. Yılmaz BAHTİYARCA 1994, Sayfa: 97 Jüri: Yrd.Doç.Dr. Yılmaz BAHTİYARCA Doç. Dr. Ramazan YETİŞİR Yrd. Doç. Dr. Mehmet PEMBECİ Çeşitli tahıl-soya küsbesine dayalı bıldırcın rasyonlarına farklı enzim ve maya kültürü ilavesinin performans, enerji ve fosforun kullanımına etkisini değerlendirmek amacıyla üç deneme yapılmıştır. Birinci denemede buğdaya dayalı bir rasyonda 5 enzim preparatı (Avizyme Tx (ATx), Roxazyme G (RG) Avizyme Cellulase (S), Econase wheat P (EWP), EWP+S) kullanılmıştır. S enzimi ile yemlenen grubun RG ile beslenen grup hariç 23. gündeki canlı ağırlığı (CA) 9 ile 16.
Özet (Çeviri)
Ill ABSTRACT Masters Thesis THE EFFECTS OF DIFFERENT ENZYMES AND YEAST CULTURES SUPPLEMANTATION ON THE PERFORMANCE AND UTILIZATION OF ENERGY AND PHOSPHORUS OF JAPANESE QUAIL FED WITH RATIONS BASED ON VARIOUS CEREALS-SOYBEAN MEAL Yusuf KONCA Selçuk University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Animal Science Supervisor: Yrd.Doç.Dr. Yılmaz BAHTİYARCA 1994, Page: 97 Jury: Yrd.Doç.Dr. Yılmaz BAHTİYARCA Doç. Dr. Ramazan YETİŞİR Yrd. Doç. Dr. Mehmet PEMBECİ Three production experiments with growing Japanese Quail were conducted to evaluate of the effect of different enzymes and yeast cultures supplementation to various cereals-soybean meal based Quail diets on the performance and utilization of energy and phosphorus. In experiment 1, a ration based on wheat was added five crude enzyme preparations (Avizyme Tx (ATx), Roxazyme G (RG), Allzyme Cellulase (S), Econase Wheat P (EWP), EWP+S).