Karapınar Meke Gölü kuş faunasının araştırılması
Investigation the bird fauna of Meke Lake (Karapınar)
  1. Tez No: 34374
  2. Yazar: M.EMİN EREN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. YUSUF DURAK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Biyoloji, Biology
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Biyoloji Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 87
Özet
ABSTRAKT Yüksek Lisans Tezi KARAPINAR MEKE GÖLÜ KUŞ FAUNASININ ARAŞTIRILMASI M.Emin EREN Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Anabilim Dalı Danışman: Doç.Dr. Yusuf DURAK 1994, Sayfa: 78 Jüri: Doç.Dr. Yusuf DURAK A^jh Bu çalışmada Konya ili Karapınar ilçesi sınırları içerisinde yer alan Meke Gölü'nün kuş faunası araştırılmıştır. Kasım- 1992, Kasım- 1993 tarihleri arasında Meke Gölü ve çevresinde toplam 37 kuş türü tespit edilmiştir. Bunlardan 23 türün yerli, 10 türün göçmen olduğu belirlenmiştir. 4 tür ise alanda bir veya iki gözlenmiştir. Bu türlerden 11 yerli ve 4 göçmen olmak üzere 15 kuş türünün bölgede kuluçkaya yattığı belirlenmiştir. ANAHTAR KELİMELER: Kuş, Fauna, Meke Gölü, Sulak Alanlar.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT Masters Thesis INVESTIGATION THE BIRD FAUNA OF MEKE LAKE (KARAPINAR) M.Emin EREN Selçuk University Graduate School of Natural and Applied Science Department of Biology Supervisor: Doç.Dr. Yusuf DURAK 1994, Page: 78 Jury: Doç.Dr. Yusuf DURAK Bcd.2k* ^aUA^^doAu.sf&^vw*.^.. afctWie fc^ J/UjlJ In this study, the bird fauna of Meke Lake settling in borders of Karapinar- Konya were investigated. The birds which inhabit in Meke Lake and its vicinity were observed in 15 days periods between November 1992-1993. Finally, total 37 birds species were determined from this region. Of these, 23 species were native, 10 species were migrant. However 4 species were observed once or twice in this area. Of these species. 11 native and 4 migrant total 15 birds species were determined to lay on eggs. KEY WORDS: Bird, Fauna, Meke Lake, Watery Areas.