Durrmeyer tipli operatörlerin özellikleri
The properties of durrmeyer type operators
  1. Tez No: 343941
  2. Yazar: TUNCER ACAR
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ALİ ARAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kırıkkale Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 92
Özet
Bu çalışma dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm giriş için ayrılmıştır.İkinci bölümde bazı temel tanımlar ve kavramlar verilmiştir.Üçüncü bölümde genelleştirilmiş Szasz operatörleri ve türevi sınırlı salınımlı olan fonksiyonlar için yakınsaklık hızı incelenmiştir.Dördüncü bölümde Szasz operatörlerinin bir başka genelleştirilmesi tanımlanmış ve bu operatörlerinde türevi sınırlı salınımlı fonksiyonlar için yakınsaklık hızı incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consist of four chapters. The first chapter is reserved for introduction.In the second chapter, some fundamental definitions and concepts are given.In the third chapter, generalized Szasz operators and rate of convergence for the function with derivatives of bounded variation, are studied.In the fourth chapter, another generalization of Szasz operators is introduced and rate of convergence for the function with derivatives of bounded variation, are studied also.