Fuar işletmeciliğinin turizm üzerine etkileri ve bir model önerisi
  1. Tez No: 344748
  2. Yazar: ELİF KACAR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. FEVZİ ER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Turizm, İşletme, Tourism, Business Administration
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Haliç Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 78
Özet
Günümüzde fuarlar, ürünlerin pazarlandığı, tanıtıldığı önemli bir ticaret unsuru olarak kabul edilmektedir. Dünyada ve ülkemizde yapılan büyük fuar organizasyonları aynı sektörden ürünleri kapsayabildiği gibi farklı sektörleri de bir araya getirebilmektedir. Büyük fuar organizasyonlarının yapıldığı günümüzde fuarların ticari özelliklerinin yanına turizm unsuru olmaları da eklenmiştir.Fuarlar, yapıldıkları bölgelerde katılımcıları ve ziyaretçileri nedeni ile ekonomik bir canlanma yaşanmasına neden olmaktadır. Geleneksel turizm öğeleri olan doğa güzellikleri, tarihi güzelliklerin olması fuar turizmi için çok gerekli öğeler değildir. Ancak olması, ilginin ve geri dönüşlerin daha fazla yaşanmasına da neden olabilmektedir.
Özet (Çeviri)
Today, fairs, products are marketed, advertised is considered as an important element of trade. The largest fairs in the world and in our country, as covered in the same industry products bring together different sectors. Fairs today are considered to be effective in the development of tourism.Fairs are made, because of the exhibitors and visitors to the regions have led to an economic revival. The natural beauty of the traditional tourist items, the necessary elements for tourism is not fair to have historical beauties.