Bazı anharmonik ve singüler (r=o) potansiyeller için schrödinger denkleminin çözüm metodları
Methods of solution of the schrodinger eguations for some anharmonic and singular (r=o) potentials
  1. Tez No: 34624
  2. Yazar: ŞULE UĞUR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SÜLEYMAN ÖZÇELİK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Fizik ve Fizik Mühendisliği, Physics and Physics Engineering
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Fizik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 55
Özet
BAZI ANHARMONİK VE SİNGÜLER (r=0) POTANSİYELLER İÇİN SCHRÖDİNGER DENKLEMİNİN ÇÖZÜM METOTLARI (Yüksek Lisans Tezi) Şule UĞUR GAZİ ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ Eylül 1994 oz Bu çalışmada, Schrödinger denkleminin çözümü için kullanılan; Değişken değiştirme metodu, Kummer denklemi ve Kamke denkleminin çözümlerine bağlı metodlar incelenmiştir. Bu metodlar kullanılarak Schrödinger denkleminin, Coulomb, bir Mie-tipi (r=0 'da singüler) potansiyeller ile harmonik ve bazı anharmonik osilatör potansiyelleri için tam çözümleri elde edilmiştir. Anahtar Kelimeler : Kummer ve Kamke denklemleri, Mie-tipi potansiyel Sayfa adedi : 47 Tez Yöneticisi : Yrd. Doç. Dr. Süleyman ÖZÇELİK
Özet (Çeviri)
METHODS OF SOLUTION OF THE SCHRÖDINGER EQUATIONS FOR SOME ANHARMONIC AND SINGULAR (r=0) POTENTIALS (M.Sc. Thesis) Şule UĞUR GAZI UNIVERSITY INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY September 1994 ABSTRACT In this study three methods, change of variables method and methods based on Kummer and Kamke equations, which are used for solutions of the Schrödinger equation have been studied. The exact solutions of the Schrödinger equation for singular (r=0) Coulomb, a Mie-type potentials and hormonic, some anharmonic potentials have been obtained by using this methods. Kummer and Kamke equations, Mie-type potential Key Words Page : 47 Supervisor : Dr. Süleyman ÖZÇELİK