Kat mülkiyetinde yönetim planı
Management plan in condominium ownership
- Tez No: 351628
- Danışmanlar: PROF. DR. HALUK NAMİ NOMER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Hukuk, Law
- Yıl: 2010
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Özel Hukuk Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 108
Özet
İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans tezi olarak hazırlanan bu çalışmada“Kat Mülkiyetinde Yönetim Planı”hususu incelenmiştir. Yönetim planı ana taşınmaza ilişkin yönetimsel ve düzenleyici kurallar koyan bir belgedir. Bu belge uyuşmazlık çıkmasını önlemeyi hedeflemekte ve uyuşmazlık çıkması halinde çözüm için yol göstermektedir. Bu çalışmada Kat Mülkiyeti Hukukunda önemli bir yere sahip bu belgenin işlevi, hukuki niteliği, konusu, yapılışı, değiştirilmesi ve iptali üzerinde durulmuştur.
Özet (Çeviri)
In this study, which has been prepared as a master thesis at Istanbul University Social Sciences Institute,“Management Plan in Condominium Ownership”has been examined. This plan is a document which establishes administrative and regulatory rules about main real estate. This document aims to prevent disputes and is also a guide for solution in the event of arising disputes. In this study we try to focus on function, legal theory, subject, structure, modification and annulment of this document, which is important for Condominium Ownership Law.