Mikroişlemci kontrollu asansör panosu
  1. Tez No: 35236
  2. Yazar: HARUN ATASEVEN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. HAMDİ ATMACA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 134
Özet
Ill ÖZET Bu projede, NSC800 tabanlı mikroişlemci kontrollü bir asansör panosu dizayn edilmiş ve gerçekleştirilmiştir. Tasarlanan mikroişlemci kontrollü asansör panosu revizyon veya hizmet modunda kullanılabilmektedir. Revizyon modunda iken asansör sisteminin kurulmasında oluşan hatalar bulunmakta ve giderilmekte, istenilen program ve saat bilgileri girilmektedir. Hizmet modunda ise girilen program bilgilerine bağlı olarak dörder adet direk ve toplamalı olmak üzere sekiz değişik şekilde çalışabilmektedir. Bu mikroişlemci kontrollü asansör panosu NSC800 tabanlı mikroişlemci birimi, motor kontrol devresi, saat devresi( RTC ) ve dış ortamdan izole edilmiş giriş-çıkış arabirimlerinden oluşmaktadır.
Özet (Çeviri)
IV SUMMARY In this project, a microprocessor controlled elevator is designed which includes NSC800 type microprocessor. The microprocessor based elevator is used in the transportation and revision modes. In the revision mode, the operational errors in the use of elevator system are made, programme and time information can be entered into the system. The transportation mode includes the four different selective and collective choices. This elevator panel system contains the NSC microprocessor unit, motor - drive control units, real time clock circuit and opto coupled input / output interfaces.