Çağdaş basında kültür ve sanat haberciliği
Culture and art journalism in contemporary media
  1. Tez No: 356498
  2. Yazar: SERRA ORKAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SUAT GEZGİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Gazetecilik, Journalism
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Gazetecilik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 102
Özet
Bu tezde haberciliğin tanımı, haberlerin nasıl toplanıp değerlendirildiği, basının görev ve sorumlulukları araştırılmış, habercilikte tarafsızlığın önemi vurgulanmıştır. İnternetin habercilik anlayışına getirdiği değişim ve yenilikler çeşitli yönleriyle ele alınmıştır. Haber ortamı olarak kültür ve sanat incelenmiş, kültür ve sanatın tanım, önem ve özellikleri habercilik üzerinden irdelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, definition of journalism, how to collect and evaluate news and the responsibilities and duties of the media have been investigated. The importance of objectivity in journalism has been highlighted. Various changes and innovations that internet has brought to journalism have been examined. The definition of art and culture, the importance and characteristics of them are also examined.