On inextensible flows of curve and developable surface
Eğriler ve açılabilir yüzeylerin elastik olmayan akışları üzerine
  1. Tez No: 357175
  2. Yazar: RAMAZAN LEYLEK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. LEVENT KULA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Ahi Evran Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 68
Özet
Bu yüysek lisans tezi dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm, giriş kısmına ayrılmıştır. İkinci bölümde, çalışmamızda kullanılan temel tanım ve teoremler verilmiştir. Üçüncü bölümde, öncelikle düzlemsel eğrilerin elastik olmayan akışları için temel sonuçlar ele alındı ve bu sonuçlar uzay eğrileri için genişletilerek örnekler verildi. Dördüncü bölüm, çalışmamızın esas kısmını oluşturmaktadır. Bu bölümde, açılabilir yüzeylerin elastik olamayan akışları için temel sonuçlar ele alındı. Bazı özel eğrilerden oluşan açılabilir regle yüzeylerin elastik olmayan akışlarına örnekler verildi.
Özet (Çeviri)
This master thesis consist of four parts. The first chapter is the introduction. In the second chapter, main definitions and theorems have been explained. In the third chapter, firstly the main results for inextensible flows of plane curves have been reviewed and these result have been extended for the space curves with given example. The fourth chapter, constitutes the core of the thesis. In this chapter, main results for the inextensible flows of developable surfaces have been reviewed. Examples have been given for the inextensible flows of the developable ruled spaces made up of some special curves.