Antonio Vivaldi'nin re majör flüt konçertosu?nun form, analiz ve icra yönünden incelenmesi
A study of concerto for flute in d by Antonio Vivaldi according to form, analysis and performance
- Tez No: 358344
- Danışmanlar: PROF. ALİ AKBAROV
- Tez Türü: Sanatta Yeterlik
- Konular: Müzik, Music
- Yıl: 2013
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Trakya Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Müzik Ana Sanat Dalı
- Bilim Dalı: Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Sanat Dalı
- Sayfa Sayısı: 135
Özet
Bu araştırmanın amacı, Barok Dönem müzik anlayışı ve Antonio Vivaldi?nin hayatı, müzikal yazım biçimi ve eserlerinin incelenmesi kapsamında, flüt repertuarının en zor barok flüt konçertolarından olan Antonio Vivaldi?nin Op.10 No.3 Re Majör Flüt Konçertosu incelenerek flüt icracılarının repertuarlarına koymalarını sağlamaktır. Araştırmanın ilk bölümünde, Barok dönem ve müzik anlayışı, barok dönem konçerto formu ve barok dönemde flüt ve flüt konçertoları konuları hakkında bilgi verilmiştir. Antonio Vivaldi?nin hayatı, müzikal yazım biçimi ve eserleri anlatılmıştır. İkinci bölümde ise, Re Majör Flüt Konçertosu?nun form, analiz ve icra yönünden incelenmesi alınmıştır.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study is to provide with investigate Op.10 No.3 Re Major Flute Concerto by Antonio Vivaldi which is one of the hardest flute concerto in Baroque Period to use in flute performers' repertoire within investigating musical perception of Baroque Period and Antonio Vivaldi's life, musical writing format and works. In the first part, there is information concerning Baroque Period and musical perception, the concerto form of Baroque Period, flute and flute concerto in this period. Besides, Antonia Vivaldi's life was explained. İn the second part, Re Major Flute concerto was investigated depending on form, analysis and perform.