A Case study in marketing menufacturing interface: Ateş Mobilya
Pazarlama ve üretimin karşılıklı girişimlerinde bir vaka: Ateş Mobilya
  1. Tez No: 36189
  2. Yazar: MELİH GEZER
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. KARABATI PAŞA SELÇUK MEHMET
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 1994
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi
  10. Enstitü: İşletme Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 123
Özet
ÖZET PAZARLAMA VE ÜRETİMİN KARŞILIKLI GİRİŞİMLERİNDE BİR VAKA ATEŞ MOBİLYA MELİH GEZER M.B.A. Tezi Tez Yöneticileri : Yrd. Doç. Dr. Selçuk Karabatı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Paşa Pazarlama ve Üretim bölümleri arasındaki koordinasyon, bir organizasyon'un rekabet düzeyini belirleyici önemli bir etkendir. Bu iki fonksiyon arasındaki koordinasyon eksikliği, çeşitli faktörlere atfedilebilir. Bu çalışmanın amacı, Pazarlama ve Üretim'in karşılıklı girişimleri üzerinde etkisi olan faktörlerin anlaşılmasını sağlayacak bir niteliksel araştırma vasıtası geliştirmek ve bu vasıtayı bir üretim organizasyonuna uygulayarak, deneysel bir vaka sunmaktır. Çalışma, elde edilen bulguların analizi ve gelecek için tavsiyelerle sonuçlanmaktadır. Anahtar kelimeler : Pazarlama, Üretim, Karşılıklı Girişim, Niteliksel, Vaka
Özet (Çeviri)
ABSTRACT A CASE STUDY IN MARKETING-MANUFACTURING INTERFACE ATEŞ MOBİLYA MELİH GEZER M.B.A. Thesis Supervisors : Assist. Prof. Dr. Selçuk Karabatı Assist. Prof. Dr. Mehmet Paşa The coordination between Marketing and Manufacturing departments is a key determinant of an organization's level of competitiveness. The lack of coordination between these two functions can be attributed to various factors. The aim of this study is to develop a qualitative research tool for understanding the effects of such factors on the Marketing - Manufacturing interface and to provide an empirical case study by applying this tool to a manufacturing organization. The study is concluded with an analysis of the findings and recommendations for future use. Keywords : Marketing, Manufacturing, Interface, Qualitative, Case Study