Analysis of financial information requirements and implementation of a financial data management system
- Tez No: 36258
- Danışmanlar: DOÇ. DR. AHMET VEDAT AKGİRAY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1994
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Boğaziçi Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 67
Özet
Finansal bilgilerin toplanması ve kullanımı ile ilgili gereksinimler pratik uygulamaya yönelik bir bakış açısıyla incelenmiştir. Yatırım yönetimi teorisindeki standart tanım ve formüller çalışmanın temelini oluşturur. Dört ana finansal varlık çeşidi (yani hisse senetleri, ticari mallar, dövizler ve bonolar) ile ilgili finansal bilgileri saklama, işleme ve raporlama işlevlerine sahip bir“Finansal Veri Yönetim Sistemi”nin geliştirilmesi bu çalışmanın en önemli çıktısıdır.
Özet (Çeviri)
The requirements regarding the collection and use of financial information have been analyzed from a practical implementation perspective. Standard definitions and formulations of the theory of investment management constitute the basis for the study. The most important output of the study is a“Financial Data Management System”with functions for storing, processing, and reporting financial information for four main types of financial assets (common stocks, commodities, foreign currencies and bonds).