Kooperatiflerde Ortaklıktan çıkarılma
- Tez No: 36428
- Danışmanlar: DOÇ.DR. YILMAZ ÜRPER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1994
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Anadolu Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 78
Özet
ÖZET Bu çalışmada ortakların kooperatiften çıkarılması ele alınmıştır. Birinci ve İkinci Bölümde konuya genel olarak yaklaşılırken, Üçüncü Bölümde ise konu değişik yönleri ile ortak ve kooperatif açısından sonuçlan ile birlikte ele alınarak analitik bir tespit yapılmıştır. Konu işlenirken bilimsel ve yargı içtihatlarından önemli ölçüde faydalanılmış öte yandan konu ile ilgili yürürlükteki yasal hüküm değişmeden önceki şekli ile de karşılaştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
SUMMARY In this study the expelling of the members of Cooperations was invistigated. In the first and the sections the item was approched gereally. In the third section however the expelling problem was treated by views -v.'"' of member and the cooperations it self. In this treatment the scientific data and the court verdicts were made us of heasely. On the other hond the verdicts have been compared with the previous ones.