Satış gücü ve yönetimi Komili Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş. örneği
- Tez No: 36450
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 1994
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Anadolu Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 194
Özet
Bu araştırmada isletmelerin tüketiciler ile iletişimini sağlayan pazarlama karması elemanlarından tutundurma ve tutundurma bileşenlerinden olan; reklâm, satış geliştirme ve tanıtımın dışında kalan kişisel satış tanıtılmıştır. Kişisel satış faaliyetlerini gerçekleştiren satış gücü ve yönetimi, kapsamlı bir biçimde ele alınarak. Komili Pazar lama ve Dış Ticaret A.Ş. 'de uygulanmış, daha sonra analiz ve yorumu yapılmıştır. Sonuçta ise yapılan araştırma ve veriler değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this research, the individual marketing realizing the communication between the institutions and consimers, which is the remaining of-except advertising, development of the market and introduction the prize determination and its cmoponents, was introduced. The marketting force and the management that realizes the individual marketting activities were taken in details, applied in Komili Pazarlama ve Dış Ticaret A. S., and then analyzed and interpreted. In the condusion part, the applied research and the data were examined.