İstanbul ili, Sarıyer ilçesi, Zekeriyaköy-Uskumruköy-Kilyos koridorunda bisiklet yolu uygulaması ve kavşaklarda güvenli geçişe ilişkin alternatiflerin değerlendirilmesi
Bicycle line in Istanbul county, Sariyer district, Zekeri̇yaköy-Uskumruköy-Ki̇lyos corridor and treatment alternatives for safety passing at intersections
  1. Tez No: 365633
  2. Yazar: ALİCAN ÇALIŞKAN
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MUSTAFA KARAŞAHİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Trafik, Ulaşım, Şehircilik ve Bölge Planlama, Traffic, Transportation, Urban and Regional Planning
  7. Yıl: 2013
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 153
Özet
Bu çalışmanın amacı Sarıyer İstanbul?da Zekariyeköy-Uskumruköy-Kilyos mahalleri arasında yer alacak olan bisiklet yolu projesini incelemek ve değerlendirmektir. Yaşadığımız çevredeki değerlerin kaybedilmesine önlemek, kentleri daha insani ve yaşanabilir yapmak ve kentlerimizi taşıt trafiğinin olumsuz etkilerinden kurtarmak için bisiklet kullanımının desteklenmesi önemlidir. Bu çalışmada bisiklet kullanıcılarının güvenliğine özellikle önem verilmiştir. Kavşaklarda güvenli geçişlere yönelik inceleme ve değerlendirmeler sunulmuştur. Elde edilen bulgulardan hareketle konuya ilişkin sonuç ve önerilerin yer aldığı tartışma bölümüyle çalışma tamamlanmıştır.
Özet (Çeviri)
This study aims review and evaluate the bicycle lane project, extends along Zekariyakoy-Uskumrukoy-Kilyos quarters, proposed in Sarıyer district Istanbul. It is crucial to increase the use of bicycles in order to protect environmental values, make the surroundings liveable and decrease the adverse effects of traffic in the city.In this study the safety of bicycle riders is an important and exclusive issue that?s why for providing safe right of way at the crossroads some reviews and evaluations are presented. Lastly with reference to obtained findings, some results and recommendations are presented in the discussion chapter and the study is finalized