Kaos ve harmoni
Chaos and harmony
  1. Tez No: 365746
  2. Yazar: ÖZDEN TOPRAK
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. CENGİZ ASİLTÜRK
  4. Tez Türü: Sanatta Yeterlik
  5. Konular: Sahne ve Görüntü Sanatları, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Televizyon Sanat Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 58
Özet
Harun idealist bir psikiyatrdır.“Çoklu kişilik bozukluğu”yaşayan hastalar için alternatif bir tedavi yöntemine temel olacak bir kuram üzerinde çalışmaktadır. Hastanede olmadığı zamanlar evde çalışan Harun, annesi dışında kimseyle bir bağ kurmamaktadır. Çalışma arkadaşları ve hastalarıyla yaşadığı ilişki üzerinden tanıdığımız Harun, kendisini var eden bu yaşam biçimi dışında kişisel veya sosyal her türlü ilişkiden özenle kaçınmaktadır. Harun'un sadece çalışmakla geçen hayatı kimin tedavi etmesi, kimin tedavi olması gerektiğinin sorgulanması gerçeğini ortaya çıkarmaktadır.
Özet (Çeviri)
Harun is an idealist psychiatrist who is studying on a theory which might be a base for treatment of the multiple personality disorder. Harun is always working when he is not in hospital we see him working at home and he has no personal contact with any person but his mother. We recognize Harun over his relationship with his patients and his colleagues and he is intentionally avoids any kind of personal or social relationship. Harun's life passing by working all the time reminds us to consider who needs treatment and who is going to treat?