Takım çalışmasını etkileyen faktörler ve takım verimliliği ile ilişkisi: endüstriyel projelerde bir uygulama
The factors that affect team work and relationship with team efficiency: An application in industrial projects
  1. Tez No: 366426
  2. Yazar: SERKAN KARNIAÇIK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OYA ERDİL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 84
Özet
Bu tez çalışmasında endüstriyel proje yönetiminde proje verimliliğini arttırmak için ihtiyaç duyulan takım çalışmasının verimliliğinin arttırılması konusunda araştırmalar yapılmıştır. Genel literatür taraması ile endüstriyel projeler, organizasyonlar ve takım çalışması konuları incelenerek takım verimliliğini etkileyecek faktörler belirlenmiştir. Belirlenen faktörler üzerinden, endüstriyel faaliyetlerde çalışan toplam 68 firmadan 138 çalışanın katıldığı bir anket çalışması yapılmıştır. Anket verilerine ait analizler yapılarak, sonuç bölümünde değerlendirmelerde bulunulmuş ve proje yöneticilerine takım çalışmasına ait, takım verimliliğini ve proje verimliliğini arttıracak öneriler sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
In this study, the team work efficiency necessary for project efficiency in industrial project management was investigated. Following general literature investigation in industrial projects, organizations and team work related topics, the factors that affect team work efficiency was determined. A questionnaire was made by using these factors in 68 different industrial companies to 138 employees. Questionnaire analyses was made and evaluated in conclusion section and some recommendations were given to the project executives that could increase the team work efficiency and project efficiency.