Genelleştirilmiş e-kapalı kümeler ve genelleştirilmiş e-sürekli fonksiyonlar üzerine
On generalized e-closed sets and generalized e-continuous functions
- Tez No: 367409
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MURAD ÖZKOÇ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2014
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 55
Özet
Bu çalışmada, ge-kapalı küme ve pige-kapalı küme kavramları tanımlanmış ve bu kümelerin bazı özellikleri elde edilmiştir. ge-kapalı, pige-kapalı ve diğer bazı genelleştirilmiş kapalı kümeler arasındaki ilişkiler incelenmiştir. Ayrıca ge-kapalı küme ve pige-kapalı küme kavramları aracılığıyla ge-süreklilik ve pige-süreklilik kavramları verilmiştir. Bu süreklilik kavramlarının diğer bazı süreklilik çeşitleri ile arasındaki ilişkiler araştırılmıştır.
Özet (Çeviri)
In this study, we defined the notions of ge-closed set and pige-closed set and obtained some properties of these sets. Relations between ge-closed, pige-closed and some other generalized closed sets are investigated. Also, the notions of ge-continuity and pige-continuity is given via ge-closed set and pige-closed set. Relations between the notions of these continuity with other types of continuity are investigated.