g-kapalı kümeler ve g-sürekli fonksiyonlar üzerine
On g-closed sets and g-continuous mappings
  1. Tez No: 128992
  2. Yazar: MURAD ÖZKOÇ
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. ZEKERİYA GÜNEY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Muğla Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 76
Özet
II ÖZET GENELLEŞTİRİLMİŞ KAPALI KÜMELER VE GENELLEŞTİRİLMİŞ SÜREKLİ FONKSİYONLAR ÜZERİNE OZKOÇ, Murad Yüksek Lisans Teri, Matematik Temmuz, 2002 Bu çalışmada, ilk olarak 1970 yılında N.Levine tarafından ileri sürülen ve daha sonra W.Dunham tarafından ele alınan genelleştirilmiş kapalı kümeler ile kapalı kümeler ve 1991 yılında K.Balachandran, P.Sundaram ve H.Maki tarafından tanıtılan genelleştirilmiş sürekli fonksiyonlar ile sürekli fonksiyonlar arasındaki bazı özellikler incelenmiştir. Topolojik uzaylarda, kompaktlık ve GO-kompaktlık arasındaki benzerlikler ve farklılıklar irdelenmiştir. Ayrıca Tm uzayının bazı özellikleri ile To,Tı,T2,T3,T4 uzayları arasındaki ilişkiler ele alınmıştır.
Özet (Çeviri)
Ill ABSTRACT ON GENERALIZED CLOSED SETS AND GENERALIZED CONTINUOUS MAPPINGS ÖZKOÇ, Murad M.Sc. in Mathematics July, 2002 In this study, generalized closed sets and closed sets that had been introduced first by N.Levine in 1970 and then hold by W.Dunham; and some properties between generalized continuous functions and continuous functions that had been identified by K.Balachandran, P.Sundaram and H.Maki in 1991 were examined. Similarities and differences between the compactness and the GO-compactness in topological spaces were studied. On the other hand, some relationships between some properties of T i/2 and To,Ti,T2,T3,T4 spaces are hold.