The impact of Turkey's soft power on the Arab consumer's buying behavior
Türkiye'nin yumuşak gücün Arap tüketicinin satın alma davranışına etkisi
  1. Tez No: 367962
  2. Yazar: MHD ALHASSAN ABOUSHREET
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. YAVUZ AĞAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Fatih Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme (İngilizce) Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 160
Özet
Bu çalısma yumuşak gücünün teriminin metotolijiği tanımlamak için hazırlandı. Genelde yumuşak gücün anlamı politik ve uluslararası ilişkilerin ortamlarında bulunmaktadır ve biz bu çalışmada yumuşak güç ile pazarlama arasındaki bağlatıyı aramaya çalışmaktayız, o bağlantı tüketicinin satın alma karaına başka bir ülkenin yumuşak gücüyle etkilenmesidir. Bu çalışma hipotez geliştirma ve anket araştırma metodolojikleriile gerçekleşecektir ilaveten konuyu desteklemek için konuya ilişkin literatür kullanılacaktır. Yumuşak gücünüm üç temel bileşenlerini gösteren bir model kullanacaktır, ki tüketicinin satın alma kavarnışı medya, politik etkisi, ve kültürden nasıl etkeleneceğini belirtecekti. Bu konularda anket araştırma teknikleri çok yardımcı olur çünkü biz burada nihai tüketici ile uğraşmaktayız ki direct temas daha net bilgi vermektedir.
Özet (Çeviri)
The purpose of this study is to define the term of soft power methodologically to reach a general understanding of the topic and its components. Soft power in general refers to a political method, but in this study we will try to find a link between soft power and Marketing. We'll try to demonstrate that being exposed to a country's component of soft power will affect my decision of buying its products. The study will be build using hypothesis development method with a variety of literatures related to the general topic which is the international marketing, to the specific topic which is the influence of soft power on buying decision. The study will be based on model that consists of three factors of soft power which are the media, culture, and politics. And then we'll define the relationship and correlation among them and then the relationship between them and the Purchasing behavior of Arab consumer using survey research methodology that asks questions from all three soft power components Media, Culture, and Politics.