Gümüş manifoldun tanjant demete taşınması
Prolongation of silver manifold to the tangent bundle
  1. Tez No: 371627
  2. Yazar: EMEL TAYLAN
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MUSTAFA ÖZKAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 87
Özet
Bu tezde, tam lift yardımıyla bir diferensiyellenebilir manifold üzerindeki gümüş yapı bu manifoldun tanjant demetine taşınmıştır. Daha sonra, tanjant demete taşınan bu gümüş yapının integrallenebilirliği ve paralelliği hakkında gerekli tanım ve teoremler verilmiştir. Son olarak da taşınmış gümüş yapı üzerindeki metrik ve özellikleri incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, a silver structure on a differentiable manifold has been prolonged to the tangent bundle of this manifold through the complete lift. Then, some necessary definitions and theorems about the integrability and parallelism of this silver structure which was prolonged to the tangent bundle were given. Lastly, the metric, which was defined on the prolonged silver structure, and its properties were investigated.