Newtonian olmayan akışkanlar için bazı matematiksel problemler
Some mathmetical problems for not beleng to Newtonion floating
- Tez No: 372030
- Danışmanlar: PROF. DR. FAHİR TALAY AKYILDIZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2014
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 57
Özet
Bu tez dört bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde önemli tanım ve teoremler, kütlenin korunumu ve hareket denkleminin lineer momentum prensibi üç ana başlık altında incelenmiştir. İkinci bölümde, problemin tanım ve ortak eksenli silindirler arasındaki sarmal akışlar ve özelikleri incelenmiştir. Üçüncü bölümde, problemin tam çözümü ve kayma gerilmeleri hesaplanmıştır. Dördüncü bölümde, problemin lineer olmayan denklem sisteminin analitik çözümü ve zayıf çözümlerin ve benzerliği verildi.
Özet (Çeviri)
This thesis has four sections. In the first section, It is examined important definitions and theorens , equations of motion , conservaton of mass and. Linear momantun. In the second section , it is examined the problem definition and spirad flow etween coaxial cylinders and their properties. In the third section it is counted exact problem solution and calculation of the shear stresses. In the fourth section , it is given the analytical solution of the problem ofnan - linear systems of equations and smilarity of weat solutions.