Application and development of control center and freelog tracking for 24S4 logistics management model
24S4 lojistik yönetim modeli için freelog takip ve kontrol merkezi geliştirilmesi ve uygulaması
  1. Tez No: 372487
  2. Yazar: REŞAT ŞEKER
  3. Danışmanlar: PROF. DR. CELAL ZAİM ÇİL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Çankaya Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 72
Özet
Bu tez çalışmasında, Freelog Lojistik Freelog Takip ve Kontrol Merkezi Geliştirilmesi ve Uygulaması San-tez projesinin alt sistemlerinden biri araç takip sistemi üzerinde çalışılmıştır. Bu çerçevede; küresel konum belirleme sisteminin (GPS) sunduğu veri tipleri incelenmiş ardından takip ve navigasyon bileşenleri, sistemin performans testi ve test sonuçlarının değerlendirilmesi üzerine çalışılmıştır, gerçek duruma benzer test şartlarında ve sistemde kullanılan donanımlar kullanılarak test işlemleri gerçekleştirilmiş, geliştirilen yazılımla veriler toplanmış, ayrıca sistemin performansını etkileyen faktörler incelenerek oluşturulan test prosedürünün doğruluğu alınan sonuçlarla teyit edilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, Freelog Logistic, Freelog Tracking and Control Center Development and Application one of the subsystems of San-tez project has been run on the vehicle tracking system. In this context, data types that global positioning system provides has been examined and then studies on tracking and navigation components, performance test of the system and evaluation of the test results have been carried out, test procedures have been conducted in the test conditions similar to real conditions by using hardware used in the system, data have been collected with developed software, also the accuracy of the test procedure has been confirmed with the obtained results by examining the factors that affect the performance of the system.