Sonlu zaman skalası üzerinde genel sınır koşullu schrodınger denkleminin spektral özellikleri
Spectral proporties of schrodinger equation with a general boundary conditions on finite time scale
  1. Tez No: 372871
  2. Yazar: HATİCE TERZİ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ESRA KIR ARPAT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gazi Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 51
Özet
Bu tezde zaman skalasında, analizin temel kavramları verilmiş, tanım kümesi zaman skalası olan fonksiyonlar için türev ve integral kavramları örneklerle açıklanmıştır. Sınırlı zaman skalası aralığı üzerinde Schrödinger probleminin spektral özellikleri incelenmiş ve özfonksiyonlar cinsinden seri biçiminde L_2 metriğine göre yakınsak açılım formülü elde edilmiştir. Bilim Kodu : 204.1.095 Anahtar Kelimeler : Zaman Skalası, delta ve nabla türevler, Schrödinger operatörü,özdeğer, özfonksiyon. Sayfa Adedi : 39 Danışman : Doç. Dr. Esra KIR ARPAT
Özet (Çeviri)
In this thesis, on time scale, basic notions of analysis are given, derivative and integral notions are explained with examples for the functions whose domain set is time scale. Spectral proporties of Schrödinger problem on finite time scale is examined and the formula of convergent expansion is obtained which is form of series in terms of the eigen functions with respect to L_2 metric. Science Cod : 204.1.095 Key Words : Time scale, delta and nabla derivatives, Schrödinger operatör, eigenvalue, eigenfunction. Page Number : 39 Supervisor : Assos. Prof. Dr. Esra KIR ARPAT