Kendisi ve tersi yalınkat fonksiyonların bazı alt sınıfları
Some subclasses of bi-univalent functions
  1. Tez No: 373752
  2. Yazar: ŞAHSENE ALTINKAYA
  3. Danışmanlar: PROF. DR. SİBEL YALÇIN TOKGÖZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Uludağ Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 102
Özet
Bu çalışma dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; tezin ilerleyen kısımlarında kullanılacak olan bazı tanım ve teoremler verilmiştir. Ayrıca bu bölümde açık birim diskinde normalize edilmiş analitik ve yalınkat fonksiyonların oluşturduğu sınıfının ve reel kısmı pozitif fonksiyonların oluşturduğu sınıfının temel özellikleri verilmiştir. İkinci bölümde; tersi de yalınkat olan analitik fonksiyonların sınıfı tanımlanmış ve bu sınıfa ait örnekler verilmiştir. Üçüncü bölümde; analitik, kendisi ve tersi yalınkat olan fonksiyonların bazı özel alt sınıfları tanımlanmış ve bu sınıfların katsayı sınırları araştırılmıştır. Ayrıca bu sınıflara ait teoremler incelenmiştir. Dördüncü bölümde; elde edilen tüm sonuçlar değerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis consists of four chapters. In the first chapter; some of definitons and theorems about analytic functions which will be used later are introduced. Furthermore, basic properties are given belong to the class analytic and univalent functions in . In the second chapter; the class of analytic and bi-univalent functions is defined and some properties and examples of the class are given. In the third chapter; the some special subclasses of analytic and bi-univalent functions are worked and coefficient estimates are given for functions in these classes. In addition, theorems for these classes were examined. In the fourth chapter; all obtained results are discussed.