Tam olmayan beta fonksiyonu
Incomplete beta function
  1. Tez No: 374145
  2. Yazar: GAMZE KABAK
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İSMAİL ONUR KIYMAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ahi Evran Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 50
Özet
Bu tez çalışmasında uygulamalı matematik, fizik, istatistik ve mühendislik alanlarında sıklıkla kullanılan beta, tam olmayan beta, genişletilmiş beta ve genişletilmiş tam olmayan beta fonksiyonları ele alınmıştır. Bu fonksiyonlar üzerine literatürde yer alan pek çok çalışma incelenmiş ve bu çalışmalardan derlenen bazı temel özellikleri, sonsuz seri ve integral gösterimleri ile diğer özel fonksiyonlarla olan ilişkileri ispatlarıyla birlikte verilmiştir.
Özet (Çeviri)
This thesis deal with the beta, incomplete beta, generalized beta and the generalized incomplete beta functions which frequently used in the area of applied mathematics, physics, statistics and engineering. Lots of studies in the existing literature were examined and some basic properties, series and integral representations, the relations with the other special functions were given with proofs.