Bazı izomorfik dizi uzaylarının topolojik ve geometrik özellikleri
The topological and geometric properties of some isomorfic sequence spaces
  1. Tez No: 374625
  2. Yazar: AYŞE FATMA OĞUZCAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. CAFER AYDIN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 86
Özet
'Bazı izomorfik dizi uzaylarının topolojik ve geometrik özellikleri' isimli bu tez çalışması beş bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde literatür özeti verilerek çalışmanın amacı açıklanmıştır. İkinci bölümde, sonraki bölümlerde kullanılacak olan temel tanım ve teoremler verildi. Üçüncü bölümde, a_0^r ve a_c^r dizi uzayları tanıtıldı ve bu uzayların bazı topolojik özellikleri verildi. Dördüncü bölümde, a_p^r dizi uzayı tanıtıldı ve bu uzayın bazı topolojik ve geometrik özellikleri çalışıldı. Beşinci bölümde ise a_p^r dizi uzayının genelleştirilmiş hali olan a^r (u,p) dizi uzayı tanıtıldı, α- , β- ve γ- dualleri ve bazı matris karakterizasyonu verildi ve bazı geometrik özellikleri çalışıldı.
Özet (Çeviri)
This study which is entitled by 'The Topological and Geometric Properties of Some Isomorfic Sequence Spaces ' contains five chapters. In the first chapter, a brief overview of the literature is given and the goal of the work is emphasized. In the second chapter, some basic definitions and theorems which are used in the following chapters, are given. In the third chapter, The sequence spaces a_0^( r) and a_c^r are introduced and some topological properties of this space are examined. In the fourth chapter, The sequence spaces a_p^r is introduced and some topological and geometric properties of this space are examined. In the fifth chapter, the generalized a^r (u,p) sequence space are introduced and α- ,β- and γ-duals, some matrix characterization are given and some geometric properties of this space are examined.