Sağlık turizminin Türkiye'deki yeri ve önemi
Importance and state of medical tourism in Turkey
  1. Tez No: 375808
  2. Yazar: SİNEM BULDUKOĞLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. İŞTAR CENGİZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Turizm, Tourism
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ufuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Turizm Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 77
Özet
Sağlık turizmi tarihin ilk dönemlerinden beri varolan ancak son yıllarda önemi ve ekonomilerdeki ağırlığı giderek artan bir sektördür. Henüz gelişme aşamasında olan bu sektörde önemli bir aktör olabilmek için Türkiye'nin elinde pek çok fırsat bulunmaktadır. Sağlık turizmini, turizmin diğer kolları ile birarada görmek gereklidir. Bu açıdan bakıldığında ülkemiz; doğal kaynakları, gelişmiş sektörel altyapısı ve insan kaynağı ile potansiyeli yüksek bir ülkedir.
Özet (Çeviri)
Medical tourism, existing almost at the first ages of history, is a branch of tourism that has increasing importance and economic potential. Turkey is a country with many opportunities on this evolving branch of tourism. Medical tourism has to be considered along with other types of tourism. From this point of view, our country has big advantages and potential considering its natural resources, improved facilities and manpower.