Bir orman ürünleri sanayii kuruluşunda veri belirleme tekniklerinin uygulanması
The Data determining techniques of a products industry foundation
- Tez No: 38318
- Danışmanlar: PROF.DR. MELİKŞAH YILDIRIM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Ormancılık ve Orman Mühendisliği, Forestry and Forest Engineering
- Yıl: 1995
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 78
Özet
9. TÜRKÇE ve YABANCI DİLDE ÖZET ÖZET BİR ORMAN ÜRÜNLERİ SANAYİ KURULUŞUNDA VERİ BELİRLEME TEKNİKLERİNİN UYGULANMASI Zaman ölçüm sonuçlarının bilgisayar programı yardımıyla değerlendirilmesini inceleme konusu olarak ele alan bitirme tezinde amaç, bu alanda çalışma yapan araştırmacılara zaman ve uygulama yönünden çabukluk ve kolaylık sağlamaktır. Uygulama bölümünde materyal olarak işletmede zaman ölçümll yapılmamıştır. Bu nedenle; REFA'nm tekrarlanan akış dilimleri için zaman ölçüm formu kullanılmıştır. Bu değerlendirme sonucunda aşağıdaki sonuçlar ortaya ko nulmuştur: 1- Çevrim zamanları (tz) veya her akış dilimine ilişkin tek zamanları (ti) bulunmuştur. S- Çevrim zamanları ortalaması (tz) veya her akış dilimi için tek zamanların ortalaması (ti) bulunmuştur. 72.3- Çevrim zamanları (Rz) ve her akış dilimine ilişkin tek samanlar için
Özet (Çeviri)
SUMMARY THE DATA DETERMINING TEpHNIQUES OF ft FOREST PRODUCTS INDUSTRY FOUNDATION The aim in that thesis- is to provide easyness and quickness to the researchers who study on this field for evalvating the time measuring results by wing a computer programme. fit the application section, the time measuring isn't done as material for an organisation. For that reason, it is ısed for REFR' s repeated flow diaqroms. At the end of this evalvation, the following results came out. 1 - Cycling Times i ts ) on unique times