Türk bankacılığında inovasyon ve kreatif bankacılık
Inovation of Turkish banking and creativite banking
- Tez No: 383529
- Danışmanlar: PROF. DR. ESİN OKAY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bankacılık, Banking
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bankacılık ve Finans Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 122
Özet
İnovasyon daha önce olmayan, bilinmeyen bir fikri, uygulamayı, ürünü ya da hizmeti ortaya çıkarmaktır. İcat kapsamındadır. İnovasyonun, inovasyon olabilmesi için insanlığa bir fayda da sağlaması gerekmektedir. İnovasyon son yıllarda popüler olmuş bir kavramdır. Popüler olmasının sebebi inovatif çözümlerin çeşitli sektörlerde firmalara rekabetsel avantajlar kazandırdığının anlaşılmasıdır. İnovavasyona önem veren ve ona yatırım yapan firmalar bunun karşılığını görmektedir. Birçok örnekte bu görülmektedir. İnovasyonlarla firmalara, firmaların ürün ve hizmetlerinde fark yaratılmaktadır. Böylece inovasyonlar çok önem kazanmaktadır. İnovasyonlar bankacılık sektöründe de sağladığı faydalardan dolayı yoğun uygulamalara sahiptir. Bankacılık sektöründeki inovasyonlara baktığımızda teknolojik gelişmelerin ona rehberlik ettiğini görmekteyiz. Bankacılık sektöründe de inovatif çözümlerle fark yaratılmakta, böylece müşteri memnuniyeti artırılıp ürün ve hizmetlerin satışında artış sağlanmaktadır. Sonuçta böylece bankalar rekabetsel avantajlar elde etmektedirler.
Özet (Çeviri)
Innovation is revealing a thing that currently it's not found and known; it can be an opinion, application, product or service. In fact it's in the scope of inventions. For can existence as an innovation a necessity is that it must provide a benefit to the mankind. As a concept innovation has gained its popularity in recent years. Because of has been understood that innovative solutions gained competitive advantages to the firms in several sectors. Giving importance to and making investments for it the firms get its return. In many examples we see that. With the innovations a difference to the firms and to their products or services is created. In this way innovations gain the most importance. In the banking sector innovations have wide applications too, because of from them provided benefits. When we looked at the innovations in the banking sector it's seen that technological advances lead it. In the banking sector, by the innovative solutions a difference created too, in this way customer satisfaction levels and the number of sales of the products or services is increased. Ultimately, in this way the banks gain competitive advantages.