Pazarlama iletişiminde sosyal medya kullanımı: Sigorta pazarına bir uygulama
Use of social media in marketing communications: An application to the insurance market
  1. Tez No: 383536
  2. Yazar: MERVE KAYAKÖY TAŞ
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. FİGEN YILDIRIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Ticaret Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 130
Özet
Sürekli artan rekabet ve değişen tüketici istekleri karşısında hedef kitle ile daha sağlıklı iletişim kurmak, markalarını tanıtmak ve iyi sonuçlar elde etmek için bir fırsat sunan sosyal medya, işletmelerin pazarlama iletişimi araçlarından biri olmuştur. Doğru hedef kitleye en hızlı ve en etkin şekilde, az maliyetle ulaşılmasını sağlayan sosyal medya işletmeler için önemli bir hale gelmiştir.Araştırma, pazarlama iletişiminde sosyal medya araçlarının Türkiye sigorta pazarında ne amaçla kullanıldığı ve marka bilinirliği yaratmada nasıl bir yol izlediklerinin incelenmesi, sigorta sektörünün pazarlama iletişiminde sosyal medya kullanımının geleceği hakkında bir değerlendirme amacıyla yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
Ever-increasing competition and changing consumer demands more healthy communicate with target audiences across the street, offering an opportunity of social media to promote their brand and achieve good results, has been one of the marketing communication tool. The right audience in the quickest and most efficient way, less costly important it gelmiştir.araştır the social media business, which allows access, social media marketing communications Turkey is used for what purpose the insurance market and to examine whether how to follow in creating brand awareness, communications, marketing of the insurance industry the use of social media has been carried out an assessment of the future