An Investigation for the marketing conditions of certain minerals
  1. Tez No: 38355
  2. Yazar: CEMALETTİN ERMİŞ
  3. Danışmanlar: DOÇ.DR. ZİYA ERGİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Maden Mühendisliği ve Madencilik, Mining Engineering and Mining
  7. Yıl: 1995
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  13. Sayfa Sayısı: 208
Özet
ÖZET Bu çalışmada mineral pazar ekonomisine ve pazarlama koşullarına ilişkin araştırmaya yer verilmiştir. Minerallerin pazarlamasını etkileyen faktörler ayrı ayrı incelenerek, mineral pazarlamasında şansızlıkların ve tenor ile verimin pazarla maya etkisi üzerinde durulmuş ve her bir tenor ve verimin pazarlamaya olan etkisi araştırılmıştır. Ayrıca mineral ekonomisinde pazarlama ve minerallerin sınıflarına göre metaller 1- den, endüstriyel hammaddelerinden ve enerji hammaddelerinden ülkemiz için önemli olan belli minerallerin pazarlama koşullarına ilişkin bilgilere yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
SUMMARY In this study, the place is given to the research related to the mineral market economy and the marketing conditions, The factors which affect the mineral marketing have been examined one by one, the effects of the impurities, tenor andproductivity on the marketing have been stressed on and the effect of every tenor and productivity on the. marketing has been researched. Moreover, the information is given related to the marketing conditions of certain important minerals for our country, of the metals, industrial raw materials and energy raw materials according to the marke ting in the mineral economy and the mineral classes.