Locally conformal Kaehler manifolds
Lokal olarak konformal Kaehler manifodları
  1. Tez No: 384875
  2. Yazar: PEGAH SARIASLANI
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ZERRİN ŞENTÜRK
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Teknik Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 71
Özet
Bu tez çalışmasında, lokal olarak konformal Kaehler manifoldlarının bazı özellikleri sunulmuştur. L.c.K-manifoldlarda Lee form tanımlanmıştır.Bir global kapalı 1-form ?_? yı kabul eden bir Hermitian manifold olarak, bir 2n-boyutlu l.c.K-manifoldunun karakterizasyonunun?_(? ) F_?? = - ß_? g_?? + ß_? g_??- ?_? F_??+ ?_? F_?? ,denklemini sağladığı ispatlanmıştır.Ayrıca, l.c.K-uzay formlarının ve Riemann eğrilik tensörünün belirli özellikleri sunulmuştur. Lee formun uzunluğunun sabit olması için gerek ve yeter koşul elde edilmiştir.Buna ilaveten, l.c.K-manifoldlarda kontravaryant ve kovaryant hemen hemen analitikvektör alanlarının bazı özellikleri ifade edilmiştir.Son olarak, l.c.K-manifoldlar ve l.c.K-uzay formlarının altmanifoldları sunulmuştur.Böylece, l.c.K-manifoldlar ve uzay formlarda invaryant altmanifoldlar tanımlanmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, some properties of locally conformal Kaehler manifold are presented. The Lee form on l.c.K-manifolds is defined.It is proved that an 2n-dimensional l.c.K-manifold characterization as a Hermitian manifold admitting a global closed 1-form ?_? satisfies the equation?_(? ) F_??= - ß_? g_??+ß_? g_??- ?_? F_??+?_? F_?? .Furthermore, certain properties of l.c.K-space forms and the Riemannian curvature tensor with respect to g_?? are presented. We get the necessary and sufficient condition for the length of the Lee form to be constant.Moreover, we state some properties of contravariant and covariant almost analytic vector fields in l.c.K-manifolds.Finally, we present submanifolds of l.c.K-manifolds and l.c.K-space forms. The invariant submanifold is defined on l.c.K-manifolds and space forms.