Proje yönetimi ve GSM işletmelerinde uygulanması
  1. Tez No: 388831
  2. Yazar: NURDAN KÜÇÜKOĞLU
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HÜSEYİN MERT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Okan Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Muhasebe Denetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 151
Özet
Hazırlamış olduğum bu tezin amacı Proje Yönetiminin ne olduğunu ve bu yöntemin bir GSM firmasında nasıl kullanılacağı ortaya koymaktır. Proje Yönetimi açıklanırken PMI metodolojisi kullanılmıştır. Ağırlıklı olarak son baskı olan Pmbok 5 ( Proje Management Body of Knowledge,2012) kaynak olarak kullanılmıştır. Metodoloji açıklanırken öncelikle gerekli ön tanımlamalar yapılarak bir ön fikir oluşturmak hedeflenmiştir. Daha sonra Proje Yönetiminin tüm süreçlerini etkileyen bilgi alanları açıklandıktan sonra tüm süreçler ayrıntılı olarak incelenmiştir. Uygulama kısmında ise, uygulama konumuz olan GSM firmasının içinde bulunduğu Telekomünikasyon sektörünün okuyucuya tanıtımı hedeflenmiştir. Son olarak firmanın bir Baz İstasyonu Montaj Projesi, metodolojiye uygun olarak ele alınmış ve sonuçlar okuyucuya sunulmuştur
Özet (Çeviri)
The aim of this study is discuss the Project Management and how this method is used in a GSM company. PMI Project Management methodology is used. Latest edition of the PMBOK 5 (Project Management Body of Knowledge) is used mainly as the source of this study. Explaining methodology aimed primarily to create the necessary pre-qualification for a preliminary idea. Then the whole process has been studied in detail described that affect the child after all the processes of project management knowledge areas. In the practical part of our application in which the subject of the telecommunication sector GSM company aimed to introduce to the reader. Finally, an assembly project company dealt with in accordance with the methodology and the results are presented to the reader.