Özel sağlık sigortalarının özel hastanelerde hizmet sunumuna etkisi ve hastaneye yararları
Private health hospitals service presentation effect and benefits of hospital special fuses
  1. Tez No: 389012
  2. Yazar: HACER ZENGİN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. KAMİL USLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hastaneler, Sağlık Kurumları Yönetimi, Sigortacılık, Hospitals, Health Care Management, Insurance
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Hastane ve Sağlık Kur. Yön. Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 88
Özet
Sağlık hizmetlerinin sunumunda kamu kadar önemli bir yere sahip olan özel sağlık kurumları; sağlık hizmetlerinin sunum kalitesini arttırmış ve herkesin ulaşabildiği bir sistem haline gelmiştir. Bu araştırma ile özel sağlık sigortalarının sağlık hizmeti sunumu ile ilgisi ve özel hastanelere faydası ele alınacaktır . Çalışma ile özel sağlık kurumlarında özel sağlık sigortalarının tercih edilmesinin ve hastaneye katkılarının arttırılması amaçlanmaktadır. Özel hastaneler de hizmet satın alırken özel sağlık sigortalarını kullanma çok yüksek bir seviyededir. Kamuda verilen sağlık hizmetleri yeterli olmayınca bireyler özel hastanelerde daha hızlı ve daha kaliteli hizmet almayı tercih etmektedirler. Özel hastanelerde; özel sağlık sigortalarının kullanımıyla özel sağlık kurumlarının tercih edilmesi ve özel hastanelere kattığı maddi katkı fazladır. Bu araştırma ile; özel hastanelerde özel sağlık sigortasının kullanılması tercih edilmiş olsa da özel sigorta ve özel hastane kavramı hala devletin üzerindeki yoğunluğu azaltan yardımcı bir sağlık sisteminin kolu olarak görüldüğü, özel sağlık sigortası ve özel hastaneciliğin ilerleyeblmesi için halkın gelir seviyesinin yüksek olması ve toplumun bilinçlendirilmesi bulgularına varılmıştır. Çalışma, literatür incelemesi, yönetmelikler ve kanunlar taranarak yapılmıştır. Özel sağlık sigortasının özel hastanelerde hizmet sunumundaki eksikliklerini ve hastaneye kattığı yararlarının tespit edilmesi ve sunulan öneriler yönünden önemlidir.
Özet (Çeviri)
In the presentation of public health services as an important work in the private health institutions; increased the quality of the presentation and delivery of health services everyone's reach has become a system. This research with private health insurance has nothing to do with the presentation of the health service and of private hospitals will help. Working with private health insurance private health institutions are intended to increase contributions to the hospital is preferredPrivate hospitals also use their services when you buy private health insurance is a very high level. Given the absence of adequate health care services in the public sector individuals private hospitals faster and more quality service they prefer.Private hospitals; private health insurance private health institutions with the use of preferred and the financial support that is more private hospitals. With this research; private hospitals have been used with discretion, though private health insurance private insurance and private hospitals to help reduce the intensity of the State concept is still a health care system seen as the lever, private health insurance and private hospitals of ilerlye the income level to be high and the findings from the area.Work, literature review, regulations and laws made by scanning. Private health insurance private hospitals service adds to the hospital's shortcomings and benefits of presentation to be identified and it is important in terms of the suggestions offered.