Non-productivity in the public sector of Pakistan
Pakistan kamu sektöründe olmayan verimlilik
  1. Tez No: 391638
  2. Yazar: AMER ALTAF
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. TUĞBA ALTINTAŞ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Kamu Yönetimi, İşletme, Public Administration, Business Administration
  7. Yıl: 2014
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: İstanbul Aydın Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: İşletme Yönetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 76
Özet
Tüm dünyada soyut Hükümetler kendi maksimum kamu yararı amacıyla en verimli ve etkin şekilde kamu kaynaklarını yönetmek için sorumludur.Kamu Sektörünün rolü dolayısıyla hükümetin düzgün çalıştırmak için değil, aynı zamanda kamuya sağlanan refahı için değil, sadece önem kazanmaktadır. Ne yazık ki, Pakistan, bağımsızlık sonrası siyasi istikrarsızlık, yoksulluk, hukuksuzluk, adaletsizlik, sosyal ve ekonomik eşitsizlikler muzdariptir.Aynı etkiler siyasi müdahalelere, şeffaflık eksikliği, düşük ücretler ve geniş vasıfsız işgücünün başlıca nedeni verimsiz ve üretken olmayan Pakistan'ın Kamu Sektörü yansıtmak. Böylece yerine ekonomiye katkı, Pakistan'ın Kamu Sektörü hükümeti çalıştıran Kamu Sektörünün işletmelerin tutmak için para harcama ekonomi üzerinde bir yük haline gelmiştir. Bu kağıt Kamu Sektörünün olmayan verimlilik için yatan nedenleri bulmak ve verimli hale getirilmesi için bazı öneriler önermek için çalışacağız.
Özet (Çeviri)
Governments all over the world are responsible to manage the public resources in the most efficient and effective way in order to benefit the public to its maximum. The role of the Public Sector thus gets importance not only for the smooth running of government but also for the welfare provided to the public. Unfortunately, Pakistan after its independence is suffering from political instability, poverty, lawlessness, injustice, social and economic disparities. The same effects reflect on the Public Sector of Pakistan which is inefficient and non-productive mainly due to political interferences, lack of transparency, low wages and large unskilled workforce. Thus instead of contributing to the economy, the Pakistan's Public Sector has become a burden on the economy where government is spending the money to keep the Public Sector's enterprises running. This paper will endeavour to find the underlying reasons for the non-productivity of the Public Sector and to suggest some recommendations in order to make it productive.