Dengelenmiş Scor kart ve toplam kalite yöntemi entegrasyonu
Balanced Scor card and total quality method integration
- Tez No: 392795
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. BAHAR ÖZYÖRÜK
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Kamu Yönetimi, Public Administration
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Bilişim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Yönetim Bilişim Sistemleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 104
Özet
Küreselleşen pazarda günümüz işletmeleri varlıklarını sürdürebilmek için ,pazardaki yerlerini belirlemek zorundadır. Bu amaçla kendi performanslarını etkin değerlendirme araçlarıyla ölçmek zorundadır. Bu çalışmada performans ölçme, değerlendirme ve sürekli iyileştirmeyi sağlayan ve günümüzde pek çok işletme tarafından kullanılan Dengeli Scorecard ve Toplam Kalite Yöntemi ele alınmıştır. Irak'taki Alkolsüz İçecekler, Kufe ulusal şirketin sektöründe faaliyetlerine devam eden bir işletme için DSC ve TKY ile performans değerlendirme yapılmıştır. Çalışmanın istatistiksel değerlendirmesi SPSS paket programından faydalanılarak yapılmıştır. Şirketin zayıf ve üstün yanları ortaya konulmuştur.
Özet (Çeviri)
In this days, in global market to continue administrating things, it has to find out its place. For this purpose,they must consider their performance by using their devices.In this working, Balanced Scorecard and Total Quality Method which provide measuring performance,veluing and permomently treating and is used by the best administrators in prasent.For an administration company Which is continuing to activate at the sector of National Kufe that is company of drinks without alcohol made performance eveluation.In this procces SPSS schedule was used. In experiment it was exposed the superior and inferior sides of company.