İptal ve tam yargı dava dosyaları üzerinde alan çalışması: Denizli örneği
The fieldwork on annulment and full remedy açtions case files: Denizli example
- Tez No: 393116
- Danışmanlar: PROF. DR. RAMAZAN YILDIRIM
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Hukuk, Law
- Yıl: 2015
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Selçuk Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Kamu Hukuku Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 1646
Özet
İptal ve Tam Yargı Dava Dosyaları Üzerine Alan Çalışması: Denizli Örneği" isimli doktora tez çalışmasında, Denizli İdare Mahkemesince verilen 17785 karar incelenmiştir. İnceleme dönemi olarak Mahkemenin faaliyete geçtiği 1998 ile 2010 yılları arası alınmıştır. Bu yıllar arasında verilen kararlar dava konusuna ve davalı idarelerine göre tasnif edilmiştir. Bu tasnif işleminde kararların sonucuna yer verilmiştir. Ayrıca kanun yoluna başvurulan kararların kanun yolu sonuçları da bulunmaktadır. Kararların incelenmesi üzerine elde edilen sonuçlara ise tezin sonuç kısmında yer verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In the PhD thesis named“The Fieldwork on Annulment and Full Remedy Actions Case Files: Denizli Example”, 17785 decisions adjudicated by Denizli Administrative Court are scrutinised. Review period covers years between 1998 in which the Court was founded and 2010. Decisions adjudicated among these years are classified in accordance with their topics and respondent administration bodies. In this classification, results of the decisions are demonstrated. It also includes results of appeal when an appeal is filed. The results obtained from scrutinising of decisions are provided in the conclusion of the thesis."