KOBİ'lerin finansman sorunlarına Avrupa Birliği KOBİ finansman politikalarıyla çözüm önerileri: Erzincan uygulaması
The solutions of SMEs financing problems wi̇th SME financing policy of the European Union: Erzi̇ncan appli̇cation
  1. Tez No: 396692
  2. Yazar: HÜSEYİN ÖZYİĞİT
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ŞULE YÜKSEL YİĞİTER
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Erzincan Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 136
Özet
Ülkemizde ve diğer ülkelerde KOBİ' lerin; üretim, yatırım ve istihdam bakımından oldukça önemli bir yeri vardır. Ülkemizde yer alan KOBİ' lerin yeteri kadar finansman desteği yoktur. Bu bağlamda finansman sorunu KOBİ' lerin en temel sorunu olmaktadır. Tezin amacı; küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin finansman sorunlarına, Avrupa Birliği' nin bu konudaki, en son politika ve programları ışığında çözüm yolları bulmaktır. Bu amaçla, tez de işletmelerin mevcut yapısına bağlı olarak çeşitli finansman sağlama yöntemlerinden, hangilerinin işletmelere daha uygun olduğu tespit edilmeye çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
As in other countries in Turkey , Small and Medium Sized Enterprises have an important place in terms of employment ,investment and contribute to the production. SMEs located in our country are not sufficiently financing support. In this matter, one of the most important problems of SMEs is financing issues. The aim of the thesis is to find solutions for small and medium-sized enterprises financing problems thanks to the European Union' s the latest policies and programs. Also, in this thesis, by depending on the current structure of business through financin programmes it has been studied to determine which is more suitable for enterprises.