Din görevlilerinin mesleki yeterlilikleri ile mesleki tutum ve motivasyonları arasındaki ilişkinin incelenmesi (Karabük ili örneği)
Examination of the relationship between professional competences, attitudes and motivations of imams: The case of Karabük
  1. Tez No: 407654
  2. Yazar: NURETTİN KÜÇÜK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MEVLÜT KAYA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Din, Eğitim ve Öğretim, Kamu Yönetimi, Religion, Education and Training, Public Administration
  7. Yıl: 2015
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ondokuz Mayıs Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Felsefe ve Din Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 138
Özet
Bu çalışma, Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı olarak Karabük ilinde görev yapan din görevlilerinin (İmam-hatipler) mesleki yeterlilik, mesleki tutum ve motivasyon düzeylerinin belirlenmesi ve aralarındaki ilişkinin incelenmesi ile ilgili bir alan araştırmasıdır. Bu araştırmada, öncelikle din görevlilerinin kendi algılarına göre mesleki yeterlilikleri, mesleki tutum ve motivasyonları ayrı başlıklar altında incelenmiştir.
Özet (Çeviri)
This study is a fieldwork that deals with the determination and examination the relationship between the professional competences, attitudes and motivations of Imams working in Karabük and belonging to the Presidency of Religious Affairs. In this study, firstly, the professional competences, attitudes and motivations of Imams were examined according to their own perceptions in separate titles.